Blog

Čo je to flex/flock potlač?

Možno ste o tomto pojme zatiaľ nepočuli. Pravdou však je, že ide o najjednoduchšiu možnosť, akou sa dá potlačiť textília. Jednoducho a rýchlo sa vďaka tejto technológii dá potlačiť textil zo 100 % bavlny, zmesi polyesteru a bavlny a nylonu. Keď ste si naposledy dávali potlačiť tričko alebo iný kus oblečenia, je dosť pravdepodobné, že nový dizajn vznikol práve vďaka flex/flock. Ako to ale celé funguje?

 

Flex/flock krok po kroku

 

Ako všetko, aj táto technológia má isté postupy, ktoré by sa mali dodržiavať. Úplne prvým krokom je vyrezanie želaného motívu priamo do fólie (flocku) na stroji zvanom ploter. Ďalším krokom je odstránenie nepotrebných častí, ktoré do obrázku nepatria – na prenosnej fólii tak zostane iba obrázok, ktorý si želáte na odev umiestniť. Hneď potom sa obrázok na prenosnej fólii umiestni na textil a lisom sa naň nalisuje. Celý tento krok pritom trvá cca 20 – 30 sekúnd. Keď textília vychladne, prenosná fólia sa jednoducho strhne a na vašom tričku bude razom žiariť úplne nový obrázok. Keď je obrázok viacfarebný, je potrebné každú farbu osobitne vyrezať z fólie (flocku) žiadanej farby a tie sa potom postupne lisujú

Flock fólia

Flock fólia

priamo na textil.

Flex fólia

Flex fólia

 

Aký typ oblečenia sa dá potlačiť technológiou flex/flock?

 

Dobrou správou je, že takmer všetko! Veľmi dobre sa dá potlačiť všetko od trička, cez polokošele, po mikiny a košele, vetrovky… Jediným rozdielom medzi flex a flock je pritom v materiáli vrchnej vrstvy – flex má príjemný a hladký povrch, zatiaľ čo flock má povrch semišový. Táto potlač má výhodu tlačenia už od 1 ks. Ako každá vec, aj tu nájdeme malú nevýhodu – flex/flock sa vyrába len v daných základných farbách a nie je možné vyrezávať malé obrázky a texty. Logo pritom musí nutne byť v krivkách (vektoroch).

 

Ak máte dodatočné otázky, pokojne nás kontaktujte. Sme tu pre vás. J

 

Alternatíva k rúškam
Ako vytvoriť vlastnú značku oblečenia
akcia
API není nastaveno