Blog

Čo je to Sieťotlač ?

Ak by sme mali vybrať najobľúbenejšiu metódu potlače tričiek a iných typov oblečenia, jednoznačne by to bola sieťotlač. História tejto techniky siaha až do stredovekej Číny a to, že sa teší obrovskej obľube ešte aj v súčasnosti, jednoznačne hovorí o jej kvalitách. V tomto článku nájdete základné informácie o sieťotlači, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či je práve táto metóda potlače vhodná pre vašu zákazku.sietotlac-potlac-na-tricko

Ako prebieha sieťotlač

Sieťotlač patrí medzi technologicky náročnejšie metódy potlače, s čím súvisia aj určité obmedzenia. Pri sieťotlači musí byť tlačený grafický návrh upravený tak, aby mohol byť nanesený na sito, cez ktoré bude následne farba aplikovaná na textil.

Nechceme zachádzať do zložitých technických detailov, no podstata je taká, že pri sieťotlači musí byť najprv grafika upravená, prekopírovaná na priesvitnú fóliu a následne presvietená na sieťku. Týmto postupom vzniknú na sieťke miesta, ktoré pri aplikácii farbu prepustia, a miesta, cez ktoré farba neprejde.

Navyše, pri viacfarebných vzoroch, je nutné vyššie uvedený postup opakovať pre každú nanášanú farbu, ako aj vytvoriť zostavovací kríž, vďaka ktorému budú všetky farby nanesené na správne miesto.

Výhody sieťotlače

Sieťotlač si svoju popularitu rozhodne nezískala náhodou. Vďačí za ňu mnohým výhodám, ktoré ju odlišujú od iných metód potlače textilu.

  • Skvelá reprodukcia farieb a farebnosť. Pri sieťotlači používame vysoko kvalitné atramenty, z ktorých dokážeme namiešať presne takú farbu, ako bude potrebovať.
  • Odolnosť. Výsledná potlač je vďaka kvalite atramentu odolná voči UV žiareniu a vlhkosti. Vďaka odolnosti voči UV žiareniu nebudú farby motívu pri vystavení slnečnému žiareniu blednúť.
  • Možnosť potláčať aj netradičné materiály. Technológia sieťotlače sa používa na potlač širokého spektra rôznych materiálov ako sklo, kov, koža, papier a mnohých ďalších. V kategórií textilu je možné sieťotlačou potláčať všetky typy oblečenia, dáždniky, čiapky, tašky atď.sietotlacove-farby

Nevýhody sieťotlače

Jedna z mála nevýhod sieťotlače súvisí s farebnosťou, ktorú sme vyššie popísali aj ako jednu z jej výhod. Ide totiž o to, že, keďže je pri sieťotlači potrebné vytvoriť sieťku pre každú nanášanú farbu, túto metódu nie je vhodné používať na potlač motívov, ktoré obsahujú veľké množstvo farieb.

Cenová náročnosť sieťotlače

Cenová náročnosť sieťotlače by sa dala považovať za jej výhodu, no aj nevýhodu, podľa toho, koľko kusov textilu by ste ňou chceli nechať potlačiť. Pri sieťotlači je nutné vytvárať sieťky, cez ktoré je následne nanášaná farba, a to bez ohľadu na počet potláčaných kusov textilu. Kvôli tomu nie je táto metóda, kvôli vysokým nákladom, vhodná na malé objednávky. Pri väčších objednávkach je však možné náklady spojené s vytváraním sieťok „rozpočítať“ medzi veľký počet kusov, vďaka čomu je výsledná cena za kus nižšia.

Sieťotlač teda rozhodne odporúčame skôr pre väčšie zákazky, ideálne nad 100 kusov.potlac-triciek-sietotlac

Prezrite si našu ponuku

Ak ste rozhodnutí, že by ste chceli pri výrobe vášho reklamného textilu použiť práve sieťotlač, radi pre vás vypracujeme cenovú ponuku. V našej ponuke potlače sú však aj iné metódy, ktoré môžu byť pre vašu zákazku vhodnejšie. Radi vám s výberom vhodnej metódy pomôžeme, aby ste boli s výsledkom našej práce a jej cenou spokojní.

Naše kontaktné informácie nájdete na našej stránke v sekcii kontakt. Tešíme sa na vašu správu 🙂

 

Oblečenie v reštaurácii
Nakúpte reklamný textil a znížte daňové náklady vašej firmy
akcia
API není nastaveno