Blog

7 najväčších mýtov pri výrobe vlastného firemného oblečenia

Poznáte to, blíži sa koniec roka a z pohľadu účtovníctva sa snaží firma schovať pár eur výrobou reklamných predmetov, alebo potlačou a vyšívaním firemného oblečenia. Na tom by nebolo nič zlé, ale tu sa niekedy zabúda na fakt, že tie veci s VAŠIM logom bude niekto v skutočnosti naozaj nosiť. 

A to aký to bude vrhať obraz na Vás a ako sa budú cítiť Vaši zamestnanci, rozhodne nieje zanedbateľný fakt.

Pozrime sa na najčastejšie mýty pri  firemných resp.  reklamných tričikách a neurobte rovnakú chybu:

1.“Nám stačia nejaké najlacnejšie tričká, veď aj tak to budú nosiť len na stavbu“

Priama úmera funguje aj v tomto prípade -> čím nižšia cena o to nižšia kvalita. Nezabúdajte na fakt,že ak máte napr. Elektrikársku spoločnosť a 30 zamestnancov, tak to je ako keby ste mali 30 billboardov s Vašim logom. Vyberú sa počas prestávky na obed do miestnej reštaurácie. Ako bude vyzerať, ak budú vo vyťahanom, dotrhanom, vyblednutom tričku  ?

Rada: Rozhodujte sa podľa použitia trička, či to bude na jednorázovú akciu alebo na niekoľkoročné nosenie.

2.“Dajte nám poriadne hrubé tričká, 100% bavlna,nech to je kvalitné“

Hrúbka trička a materiálové zloženie zo 100% bavlny Vám vôbec nezaručuje automaticky vyššiu kvalitu a pohodlie.

Tričká sa finišujú konečnou chemickou úpravou, predpieraním, farbením,  prípadne sa dáva aj silikónová úprava pre jemný a hladký povrch.

Takéto tričko môže byť ľahšie, ale má zároveň omnoho lepšie ako komfortné vlastnosti, tak aj krajší vzhľad potlačí.

Kvalita trička teda nezávisí od hrúbky, ale od jeho konečnej finalizácie a modelovej rady a značky.

Tip : Ak sa rozhodujete aké tričká vybrať, nechajte si poradiť.

3.“Ak zoberiem 5 kusov, tak dostanem množstevnú zľavu ? „

Príprava tlačových šablón, vytvorenie vyšívacieho programu, zaplatenie hodinovej mzdy pracovníka, grafika a materiálových nákladov umožňuje množstevné zľavy až od 100 a viac kusov.  Ostatné množstvá sú nacenené podľa podľa našich parametrov. Zapamätajte si: Čím viac kusov -> tak sa náklady na prípravu a tlač rozpočítavajú na väčšie množstvo = nižšia cena.

4.“Jedna veľkosť by mala stačiť“

Technologická výrobná spoločnosť objedná 75 polokošiel s výšivkou loga

Z toho 65 ide do výrobnej časti prevažne pre mužov a zvyšná časť do kancelárií pre útle ženy. Snáď nemusím vysvetlovať ďalej ako to vyznie a aký „komfort“ to prinesie zamestnancom.

Rada: Neváhajte si vypýtať veľkostnú tabuľku textilu a vždy aj verziu pre opačné pohlavie. Ľahko sa môže stať, že ak oblečenie dokonale sadne,tak Vaši ľudia budú nosiť oblečenie aj vo svojom voľnom čase. A to je pre Vás rozhodne iba veľké plus.

5.“Skúste dať ešte logo na ľavé rameno…dobre, ešte web dole na tričko a do zadu veľký erb a na rukáv Slovenskú vlajku“

Menej je niekedy viac. Chápeme ak chcete dať čo najviac informácii o Vašej firme na tričko aby sa ľudia o Vás čo najviac dozvedeli, ale niekedy to má presne opačný efekt. Spôsobuje to vizuálny ruch a neprehľadnosť.

Pamätajte: Čím viac druhov a umiestnení potlačí a výšiviek -> o to väčšia bude výsledná cena.

6.“Dobre veď podklady máte, tak môžem sa poobede prísť pozrieť ako to vyzerá ? „

Bohužiaľ takto to nefunguje. Neexistuje žiadny zázračný prístroj ktorý by spracoval logo fotky a hodil priamo do vyšívacieho programu. Výrobné procesy potrebujú svoj čas, prípravu a čím viac sa jej venuje a je dôkladnejšia o to lepší a rýchlejší bude výsledok.

Odporúčanie: Ak potrebujete Vašu objednávku rýchlo hotovú, myslite na to už v predstihu a pripravte si všetky informácie, podklady pre výrobu.

7.“Logo mám odfotené v telefóne, veď pošlem Vám MMS-ku to stačí nie ?“

Určite nie 🙂 Ak chcete skvelý výsledok, musí byť aj podklad v zodpovedajúcej kvalite. Logo Vašej firmy je ako Vaša osobná fotka na Občianskom. Vždy by malo byť v najlepšej kvalite a rozlíšení. Nechajte si logo a tlačové podklady spracovať profesionálnym grafikom.

Rada: Grafiku je vhodné dodať vo formátoch PDF, EPS , CDR , AI  prípadne minimálne 300dpi . Že neviete čo to znamená ? Nevadí, pošlite to grafikovi on to bude vedieť .

POTREBUJETE VYROBIŤ VLASTNÉ FIREMNÉ OBLEČENIE ? KONTAKTUJTE NÁS

Ultimátny návod ako udržať Vaše oblečenie stále krásné
Prečo si objednať viac kusov tričiek ? Pretože na tom výborne zarobíte !
akcia
API není nastaveno