Blog

DTG tlač – základy, ktoré by ste mali vedieť

Ak uvažujete v rámci tlače vašich tričiek alebo iných kusov oblečenia nad využitím technológie DTG (Direct-To-Garment), máme tu pre vás niekoľko tipov, ktorých je dobré sa držať, aby ste s výsledným produktom boli naozaj spokojní. Na rozdiel od sieťotlače, kedy sa farba umiestňuje na textíliu pretlačením atramentu, DTG tlač umožňuje vďaka špeciálnej tlačiarni umiestniť farbu priamo na vlákna textílií. Toto má za výsledok výborne a kvalitne vyzerajúce, ostré obrázky alebo text, ale aby bol výsledok naozaj dokonalý, aj tu je potrebné dodržať niekoľko zásad.

Príprava súboru na tlačenie

Keď sa vytvára súbor, ktorý chceme mať na produkte vytlačený, používame nastavenie farieb RGB. Photoshopové obrázky by mali mať najmenej 150 dpi pri veľkosti tlačeného dizajnu. Ak to nie je nevyhnutné, neodporúčame používať súbory s príponou .JPG, pretože možnosť ich použitia je diskutabilná. Obrázky s príponou .PNG sú vhodnejšie, pretože zanechávajú v obrázku priehľadnosť. Pozor na rozlíšenie obrázku, ak je nedostatočné, odporúčame obrázok (text) zmenšiť, aby ostala zachovaná jeho ostrosť.

bb


Rozdiel medzi 72 a 300 DPI

Ako bude dizajn vyzerať na produkte?

Farby, ktoré sa navzájom od seba odlišujú iba niekoľkými odtieňmi, nemusia na výslednom produkte vyzerať rovnako ako vo vašom súbore. Aby ste dosiali najkrajšieho výsledku, použite farby, ktoré sa budú od seba odlišovať viacerými odtieňmi. Je však potrebné dávať pozor na dizajny, v ktorých sú veľké plochy potlačené atramentom, niekedy môžu vyzerať neostro, kvôli niekoľkým vrstvám atramentu. Tomuto sa vyhnete, ak oslovíte profesionálnu spoločnosť, ktorá pozná všetky postupy – ako napríklad Kahi.sk.

Aký materiál odevu použiť pri DTG tlači?

Odporúčame 100 % bavlnené tričká alebo iné produkty. Bavlna je veľmi prispôsobivá a kompatibilná s lepšou kvalitou tlače, má aj lepšiu odolnosť a farba na nej dlhšie vydrží po praniach. Aj keď môžete využiť odevy s mixovaným materiálom, toto už môže nepriaznivo ovplyvniť výsledný produkt. Ak na tom ale trváte, rozhodne odporúčame, aby pomer bavlny bol v prevahe napríklad nad polyesterom. Polyester je vlastne druh plastu, preto kvalitná tlač môže na ňom vyzerať skreslene.

Ak máte ďalšie otázky, pokojne nás kontaktujte, určite vyberieme to správne riešenie.

Najznámejšie tričká sveta (1.diel)
Reklamný textil - akú značku si vybrať?
akcia
API není nastaveno