Blog

Predávanie promo produktov vašej kapely

Predávanie promo produktov vašej kapely

Hudba vždy bola, je a vždy aj bude niečím, pri čom sa ľudia zbližujú a združujú. Nech máte tisíce či milióny fanúšikov, alebo iba zopár kamarátov, ktorí radi počúvajú vaše pesničky, určite ich poteší tričko alebo nejaký iný reklamný predmet s motívom vašej skupiny. Problematike merchandise pre kapely sme sa už venovali v jednom článku, no v tomto vám bližšie popíšeme spôsoby, akými ich môžete predávať čo najviac.

Tričká, mikiny, nálepky, gombíky atď. sú skvelým darčekom pre skalných fanúšikov vašej kapely, no zároveň môžu slúžiť ako skvelý zdroj príjmu. Možno je pre vás vaša hudobná skupina iba hobby a neplánujete na nej zarábať, no aj hudobné vybavenie a čas, ktorý strávite nacvičovaním nových pesničiek, niečo stojí. Práve propagačné produkty vašej skupiny vám môžu vytvoriť zdroj príjmu, ktorý vám môže s týmto problémom pomôcť.

58

Predaj na koncertoch

Spôsobom, ktorým sa vám zrejme podarí predať vaše prvé propagačné predmety, je ich ponúknutie fanúšikom priamo na koncerte. Koncerty či iné podujatia sú miestom priameho styku vašej kapely s jej fanúšikmi a je tu najväčšia šanca, že sa vám podarí vaše predmety predať.

Sociálne siete

Ako každá moderná skupina, určite už máte stránky na facebooku či iných sociálnych sieťach, prostredníctvom ktorých propagujete vaše pesničky a komunikujete s vašimi fanúšikmi. Keďže sociálne siete sú dnes veľmi populárne, môžete ich využiť aj priamo na predaj vašich propagačných predmetov.

Ak náhodou nechcete predávať tieto predmety priamo prostredníctvom sociálnych sietí, využite ich aspoň na propagáciu predaja na koncertoch. Keď budú ľudia vopred vedieť, že na koncerte budú mať možnosť zakúpiť si tričko s logom vašej kapely, budú na to pripravení a vaše predaje sa zvýšia.

YouTube videá

Ak máte nejakú vlastnú tvorbu, vysoko pravdepodobne zverejňujete videoklipy alebo aspoň zvukové záznamy na YouTube. V popise, ktorý si môžu návštevníci stránky prečítať priamo pod videom, môžete uverejniť informácie o predávaných propagačných predmetoch, prípadne uviesť odkaz na stránku, kde si ich priamo môžu kúpiť.

Web kapely a internetový obchod

Ďalším a zrejme najoficiálnejším spôsobom predaja vašich propagačných predmetov je vlastný internetový obchod umiestnený na stránkach vašej skupiny. Vďaka e-shopu máte dedikované a oficiálne miesto na predaj, no musíte si dať pozor na legislatívu a množstvo podmienok, ktoré slovenské a európske zákony na prevádzkovateľov internetových obchodov kladú.

Nebojte sa úspechu

V našich článkoch o najznámejších tričkách sveta ste mohli vidieť, že mnohé z nich sú práve tričká s motívmi spevákov či hudobných skupín. Možno sa bude v podobnom svetle o pár rokov hovoriť aj o tých vašich :). A keď nie, tak aspoň potešíte zopár skalných fanúšikov, ktorí vám kúpou trička či iného propagačného predmetu radi pomôžu.59

 

Sme tu pre vás!

Ak si neviete s čímkoľvek poradiť, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme a prevedieme vás procesom výberu a výroby vhodných propagačných produktov pre vašu skupinu. Taktiež si môžete prečítať ostatné články na našom blogu, na ktorom sa venujeme výrobe reklamného textilu z mnohých uhlov pohľadu. Určite na ňom nájdete množstvo užitočných informácií.

Firemné oblečenie v službách
Merchandise pre kapely
akcia
API není nastaveno