Blog

Pracovné oblečenie na stavenisku

Stavebníctvo je jednou z profesií, pri ktorých je v súčasnosti kvalitné pracovné oblečenie priam nevyhnutné. Manuálna práca na stavenisku si totiž vyžaduje špecifické oblečenie, ktoré zabezpečí komfort, ochranu ale pomôže dosiahnuť aj maximálnu pracovnú výkonnosť zamestnanca. Pracovné oblečenie na stavbe sa od iného oblečenia do práce odlišuje najmä tým, že nemusí klásť veľký dôraz na estetiku, štýl alebo farebné zladenie.

Dôraz sa kladie v prvom rade na funkčnosť a pohodlnosť, ktoré sú pri manuálnej práci nevyhnutné a majú veľký vplyv na jej kvalitu a rýchlosť. Pracovník sa musí v oblečení cítiť príjemne, nie je totiž nič horšie, ak sa človek pri práci cíti nepohodlne, čo sa iste odráža aj na pracovnom výkone. Na čo všetko treba pri výbere ideálneho oblečenia pre vašich zamestnancov myslieť?

Oblečenie na celý rok

Nesmierne dôležité je vybrať oblečenie vhodné do momentálneho počasia. Stavebné práce prebiehajú často počas celého roka a tomu sa musí prispôsobiť aj charakter noseného pracovného oblečenia. Ideálne je, ak má váš zamestnanec pracovné oblečenie vhodné do každého druhu počasia, či už počas letných alebo zimných mesiacov.

Cez zimu sú najvhodnejšie hrubé tričká, mikiny a nohavice, ideálne z bavlny, ktorá je pohodlná, veľmi dobre udržuje teplo a vsakuje pot. Na vrch samozrejme patrí hrubá vetrovka, najlepšie vyrobená zo syntetických, odolných materiálov, ktorá sa ľahko pri namáhavej práci nepoškodí a pri snežení alebo daždi nepremokne. Ochranu hlavy pred mrazom zas zabezpečujú rôzne čapice, ktoré sa navyše dajú ozdobiť logom firmy. Ideálne sú aj hrubé rukavice, ktoré efektívne chránia najdôležitejší nástroj zamestnanca na stavbe – ruky.

Počas letných mesiacov sú vhodné tenké bavlnené tričká alebo košele, ktoré sú prievzdušné, dobre vsakujú pot a sú veľmi pohodlné. Nohavice by mali byť vyrobené z ľahkého a odolného materiálu. Veľmi vhodné a v praxi osvedčené je pravidlo nepoužívať počas letných mesiacov oblečenie tmavých farieb, ktoré sa na slnku veľmi rýchlo zahrieva. Ideálne je preto nosiť oblečenie vo svetlých farbách, ako napríklad biele, žlté alebo svetlomodré.

monterky-pre-maliarovPracovné oblečenie musí byť funkčné

Veľký dôraz treba dávať aj na funkčnosť pracovného oblečenia. Z tohto hľadiska sú veľmi obľúbené napríklad väčšie vrecká na nohaviciach, ktoré slúžia ako výborné miesto na odkladanie menšieho pracovného náradia, ktoré je potrebné mať vždy po ruke. Výborné sú taktiež vetrovky s reflexnými pásmi, ktoré pomáhajú pri bezpečnosti práce. Na zabezpečenie maximálnej ochrany pracovníka sa samozrejme používajú aj rôzne bezpečnostné pokrývky hlavy, bezpečnostné okuliare a nikdy netreba zabúdať na kvalitnú pracovnú obuv.

Dá sa povedať, že takmer každá stavebná spoločnosť má dnes svoje vlastné firemné oblečenie s firemným logom, ktoré býva väčšinou zo zadnej strany na tričkách alebo bundách, alebo na čapiciach. Týmto spôsobom sa pracovníci medzi sebou dokážu ľahko rozpoznať a navyše robia výbornú reklamu firme prakticky zadarmo.

Ak potrebujete pre vašich zamestnancov kvalitné pracovné oblečenie s potlačou loga vašej firmy, neváhajte nás kontaktovať. Starostlivosť u zákazníka je u nás na prvom mieste a radi zodpovieme na všetky prípadné otázky ohľadom objednávky. Pomôžeme vám aj s výberom vhodných materiálov, dizajnovým návrhom alebo druhom najvhodnejšej potlače.

Ako promovať svoju firmu pracovným oblečením?
Textilné tašky s firemným logom
akcia
API není nastaveno